Ukrajnában külföldre csempészik a hadköteles korú férfiakat – több mint 600 házkutatást tartott a rendőrség
Az ukrán rendőrség szerint az embercsempészek több száz hadkötelesnek segítettek átkelni a határokon.
A Kettős Mérce megkérdezte Denis Volkov szociológust, a moszkvai Jurij Levada független közvéleménykutató-központ munkatársát arról, hogyan tudják Putyin propagandistái még Habony Árpádot is túlszárnyalni.
„A Kettős Mérce megkérdezte Denis Volkov szociológust, a moszkvai Jurij Levada független közvéleménykutató-központ munkatársát arról, hogyan tudják Putyin propagandistái még Habony Árpádot is túlszárnyalni.
Hiába gyengül ugyanis a rubel, vergődik a gazdaság és nőnek az árak, Putyin szárnyal. Erről pedig olyan sajátos »mentőcsomagok« tehetnek, mint az ellenzék lejáratása, a rendszerellenes jelöltek ellehetetlenítése vagy a média monopolizálása. Utóbbi nagyon jól illusztrálja egy múltheti írásunk, amelyből kiderül, hogy Oroszországban mindössze egy független TV-csatorna működik, de azt is kivették a kábelszolgáltatók a kínálatukból, az utolsó nagyobb független rádiót pedig megvette a Gazprom. (…)
Volkov emlékeztet, hogy Putyin már korábban is fegyveres konfliktusoknak köszönhette a népszerűségét. Miután átvette Borisz Jelcintől az elnökséget, alig pár hónap alatt 31-ről 84 százalékra nőtt a népszerűsége az „észak-kaukázusi terrorelhárító akciónak«(azaz a Csecsenföld ellen indított háborúnak) köszönhetően, 2008-ban pedig az orosz-grúz konfliktus miatt örvendhetett népszerűségnek. A kormánymédia már 2008-ban is háborús üzemmódban működött, akárcsak most. Mivel az oroszok 95 százaléka a tévéből informálódik az ukrán helyzetről, nagyon is elterjedt az a nézet, hogy Oroszorzság humanitárius okokból avatkozott be Ukrajnában, hogy megvédje az oroszajkú lakosságot a kijevi »fasiszta« rendszertől.
»Nem akarom azt mondani, hogy Putyin biztosan propaganda-céllal kezdett háborút, de azzal mindenképpen tisztában volt, hogy egy nemzetközi konfliktus jót tud tenni az otthoni megítélésének. Nem hiába próbálta meg már 2013 végén és 2014 elején is diszkreditálni a Majdanon történteket, ezzel elejét véve a békés változásnak. Az orosz tévék már az elejétől fogva nagy hangsúlyt fektettek Ukrajnára, és a méréseink azt mutatták, hogy ennek megfelelően 2014 elején az orosz tévénézők már a legfontosabb közéleti témák között tartották számon az ukrán helyzetet« – mondta.”